۶ آذر ۱۳۸۷

این همان مشتی است که خدا به دهن زن کوبیده


فاطمه حقیقت پژوه اعدام شد

آقایان بروید هر گهی دلتان میخواهد بخورید.

قانون خوب هوای زیر شکمتان را دارد.


پی نوشت: نظر زیر رو یکی از دوستان نوشته بود که چون نخواسته نظرش عمومی بشه اسمش رو ذکر نمیکنم
"فقط بهتره بزرگ بشی و یاد بگیری تو یه جامعه ممکنه جرم و جنایت اتفاق بیوفته که ممکنه عاملش از هردو جنس باشه چه زن، چه مرد
در ضمن جرم جرمه و قانون برای همه یکسان، مطمئنا اگر قضیه این قتل برعکس هم بود الان شوهره بالای دار بود چون زنش رو کشته بود"

فقط قصدم یادآوری این مطلب بود که دو قضیه توی این پرونده مطرح بوده
1- دفاع مشروع
2- اعدام

در مورد اول در تمام دنیا پذیرفته شده است که وقتی در درگیری شما به قصد دفاع در برابر متجاوز عملی انجام دادی در برابر قانون با قتل عمد از پیش طراحی شده تفاوت داره.
در مورد دوم هم من کلا با مجازات اعدام مخالفم. جای بحثش هم اینجا نیست.
یک نکته دیگه هم که این دوستمون فراموش کردن این بود که اگر این آقا در همچین شرایطی خانمش رو میکشت اصلا قصاص نمیشد. یعنی میتونست در جا هم زنش و هم اون مردی رو که باهاش خوابیده بکشه و هیچ مجازاتی رو هم تحمل نکنه چون مطابق قانون خانم مهدورالدم بودن. لطفا یک نگاهی به پرونده قتل های کرمان بندازید. در اونجا هم چند نفر یک زن و شوهر رو با تصور اینکه دارن زنا میکنن کشتن و الان هم راست راست دارن می چرخن. و اون زن و شوهر که شرعا و قانونا با هم محرم بودن رفتن سینه قبرستون.
نکته دوم اینکه شما اگر بخواید قاتل زنی رو اعدام کنید باید خانواده مقتول نصف دیه کامل مرد مسلمان رو به خانواده قاتل بدن تا این کار انجام بشه. چون از نظر دین اسلام زن نصف مرد ارزش داره و نمیشه یک مرد رو برای کشتن یک زن قصاص کرد. لطفا کمی قانون بخونید.

این را نوشتم در چهارشنبه ششم آذر 1387ساعت16:9من باهار نارنج

هیچ نظری موجود نیست: